Bohoslužby

Shromáždění, která jsou otevřená pro veřejnost, probíhají v naši sborové budově. Tato shromáždění se uskutečňují každou neděli od 9:00 hodin.

Oblečení

Někteří návštěvníci se oblékají slavnostně, jiní se oblékají neformálně. Neciť se vázaný a prostě se oblékni pohodlně.

Jak dlouho trvá bohoslužba

Celá bohoslužba trvá zhruba 2 hodiny, tedy do 11:00 hod. Není zde nějaká předepsaná liturgie a jednotlivá shromáždění se můžou od sebe lišit. Začínáme společným zpěvem písní (chválami) za doprovodu hudební skupiny. Texty písní jsou promítané na stěnu, takže se člověk může svobodně do zpěvu zapojit, anebo jenom přečíst a zamyslet se nad jejich obsahem. Po oznámeních je zhruba 45 minutové poselství dne (kázání). Na závěr se ještě zpívá a také modlí za potřeby.

O čem jsou naše Bohoslužby

Celkový průběh bohoslužby je založený na biblických hodnotách a principech s důrazem na to, co Bůh učinil skrze Ježíše Krista. I když možná nesouhlasíš s tímto poselstvím, věříme, že kázání tě vybídne k přemýšlení a bude pro tebe zajímavé.

Jak je postaráno o děti

Pro maminky s malými dětmi je připravená místnost s audio přenosem. Starší děti jsou rozdělené do tří skupin, kterým se věnují dobrovolníci. Je zde místo pro společné hry a zpívání. Především se ale seznamují s biblickými příběhy, formou vhodnou pro danou věkovou skupinu. Věkové skupiny jsou:

  • 4-9 let Malá školka
  • 9-13 let Velká školka
  • 13-15 let Dorost

Čas k posezení

Doufáme, že zůstanete na chvíli a dáte si v bufetu čaj nebo kávu a tak se budeme moci osobně poznat.

Nejsem křesťan

Vítáme Tě! Náš sbor je místem, které můžeš nezávazně navštívit. Možná se cítíš opuštěný, bez smyslu života, a říkáš si, že ti nikdo nerozumí. Možná naopak hledáš, jak prohloubit víru a vztah s Bohem. Možná, že jsi jenom zvědavý. Toto je místo, kde se můžeš seznámit s lidmi, kteří poznali ve svém životě moc Božího odpuštění a lásky.

Budu se cítit divně pokud jsem nežil morální život?

Boží poselství milosti je pro všechny lidi bez rozdílu. Před Bohem není nikdo spravedlivý. Neuctíváme Boha proto, že jsme dobří, dokonalí nebo spravedliví – děláme to proto, že potřebujeme Ježíše.